27/03/2004

Senarai penuh anggota Kabinet baru

Senarai penuh anggota Kabinet baru

PUTRAJAYA 27 Mac - Berikut adalah senarai lengkap anggota-anggota pentadbiran kerajaan pimpinan Perdana Menteri, Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi:

PERDANA MENTERI

Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi

TIMBALAN PERDANA MENTERI

Datuk Seri Najib Tun Abdul Razak

JABATAN PERDANA MENTERI

Menteri:

1. Tan Sri Bernard Giluk Dompok

2. Datuk Seri Mohamad Nazri Abdul Aziz

3. Datuk Mustapa Mohamed

4. Datuk Seri Mohd Radzi Sheikh Ahmad

5. Prof. Datuk Dr Abdullah Md. Zin

6. Datuk Dr Maximus Johnity Ongkili

Timbalan Menteri:

1. Datuk M. Kayveas

2. Joseph Entulu ak Belaun

Setiausaha Parlimen:

1. Datuk Dr Masitah Ibrahim

2. Datuk Mohd Johari Baharum

KEMENTERIAN KEWANGAN

Menteri:

Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi

Menteri II:

Senator Tan Sri Nor Mohamed Yakcop

Timbalan Menteri:

1. Datuk Ng Yen Yen

2. Datuk Tengku Putera Tengku Awang

Setiausaha Parlimen:

Datuk Dr Hilmi Yahaya

KEMENTERIAN KESELAMATAN DALAM NEGERI

Menteri:

Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi

Timbalan Menteri:

1. Datuk Noh Omar

2. Chia Kwang Chye

Setiausaha Parlimen:

Datuk Wira Abu Seman Yusop

KEMENTERIAN HAL EHWAL DALAM NEGERI

Menteri:

Datuk Azmi Khalid

Timbalan Menteri:

Datuk Tan Chai Ho

Setiausaha Parlimen:

Datuk Abdul Rahman Ibrahim

KEMENTERIAN PERTAHANAN

Menteri:

Datuk Seri Najib Tun Abdul Razak

Timbalan Menteri:

Datuk Zainal Abidin Zin

KEMENTERIAN PERUMAHAN DAN KERAJAAN TEMPATAN

Menteri:

Datuk Seri Ong Ka Ting

Timbalan Menteri:

1. Datuk Azizah Mohd Dun

2. Robert Lau Hoi Chew

Setiausaha Parlimen:

Dr S. Subramaniam

KEMENTERIAN TENAGA, AIR DAN KOMUNIKASI

Menteri:

Datuk Seri Dr Lim Keng Yaik

Timbalan Menteri:

Datuk Shaziman Abu Mansor

KEMENTERIAN PENERANGAN

Menteri:

Datuk Paduka Abdul Kadir Sheikh Fadzir

Timbalan Menteri:

1. Datuk Zainuddin Maidin

2. Datuk Donald Lim Siang Chai

Setiausaha Parlimen:

Noriah Kasnon

KEMENTERIAN KERJA RAYA

Menteri:

Datuk Seri S. Samy Vellu

Timbalan Menteri:

Datuk Mohd Zain Mohamad

Setiausaha Parlimen:

Datuk Yong Khoon Seng

KEMENTERIAN SUMBER ASLI DAN ALAM SEKITAR

Menteri:

Datuk Seri Adenan Satem

Timbalan Menteri:

S. Sothinathan

Setiausaha Parlimen:

Sazmi Miah

KEMENTERIAN PERTANIAN DAN INDUSTRI ASAS TANI

Menteri:

Tan Sri Muhyiddin Yassin

Timbalan:

1. Datuk Seri Mohd Sharif Omar

2. Datuk Kerk Choo Ting

Setiausaha Parlimen:

Datuk Rohani Abdul Karim

KEMENTERIAN LUAR NEGERI

Menteri:

Datuk Seri Syed Hamid Syed Jaafar Albar

Timbalan Menteri:

Joseph Salang ak Gandum

Setiausaha Parlimen:

Datuk Zainal Abidin Osman

KEMENTERIAN PENGANGKUTAN

Menteri:

Datuk Seri Chan Kong Choy

Timbalan Menteri:

1. Datuk Seri Tengku Azlan Sultan Abu Bakar

2. Datuk Douglas Uggah Embas

KEMENTERIAN SUMBER MANUSIA

Menteri:

Datuk Wira Dr Fong Chan Onn

Timbalan Menteri:

Datuk Abdul Rahman Bakar

KEMENTERIAN SAINS, TEKNOLOGI DAN INOVASI

Menteri:

Datuk Dr Jamaluddin Jarjis

Timbalan Menteri:

Kong Cho Ha

Setiausaha Parlimen:

Prof Datuk Dr Mohd Ruddin Abdul Ghani

KEMENTERIAN KESENIAN, KEBUDAYAAN DAN WARISAN

Menteri:

Datuk Seri Dr Rais Yatim

Timbalan Menteri:

Datuk Wong Kam Hoong

KEMENTERIAN PEMBANGUNAN WANITA, KELUARGA DAN MASYARAKAT

Menteri:

Datuk Seri Shahrizat Abdul Jalil

Timbalan Menteri:

Datuk G. Palanivel

Setiausaha Parlimen:

Chew Mei Fun

KEMENTERIAN LUAR BANDAR DAN WILAYAH

Menteri:

Datuk Abdul Aziz Shamsuddin

Timbalan Menteri:

Datuk Dr Awang Adek Husin

Setiausaha Parlimen:

Datuk Dr Tiki Lafe

KEMENTERIAN PERDAGANGAN DALAM NEGERI DAN HAL EHWAL PENGGUNA

Menteri:

Datuk Shafie Apdal

Timbalan Menteri:

Datuk S. Veerasingam

Setiausaha Parlimen:

Hoo Seong Chang

KEMENTERIAN PERUSAHAAN PERLADANGAN DAN KOMODITI Menteri:

Datuk Peter Chin Fah Kui

Timbalan Menteri:

Datuk Anifah Aman

Setiausaha Parlimen:

Ng Lip Yong

KEMENTERIAN BELIA DAN SUKAN

Menteri:

Datuk Azalina Othman Said

Timbalan Menteri:

Datuk Ong Tee Keat

Setiausaha Parlimen:

M. S. Vigneswaran

KEMENTERIAN KESIHATAN

Menteri:

Datuk Dr Chua Soi Lek

Timbalan Menteri:

Datuk Dr Abdul Latiff Ahmad

Setiausaha Parlimen:

Lee Kah Choon

KEMENTERIAN PELANCONGAN

Menteri:

Datuk Dr Leo Michael Toyad

Timbalan Menteri:

Datuk Ahmad Zahid Hamidi

KEMENTERIAN WILAYAH PERSEKUTUAN

Menteri:

Tan Sri Mohamad Isa Samad

Timbalan Menteri:

Datuk Zulhasnan Rafique

Setiausaha Parlimen:

Yew Teong Lock

KEMENTERIAN PEMBANGUNAN USAHAWAN DAN KOPERASI

Menteri:

Datuk Mohamed Khaled Nordin

Timbalan Menteri:

Datuk Khamsiyah Yeop

Setiausaha Parlimen:

Samsu Baharun Abdul Rahman

KEMENTERIAN PERDAGANGAN ANTARABANGSA DAN INDUSTRI

Menteri:

Datuk Seri Rafidah Aziz

Timbalan Menteri:

1. Datuk Ahmad Husni Mohamad Hanazlah

2. Mah Siew Keong

Setiausaha Parlimen:

Datin Paduka Dr Tan Yee Kew

KEMENTERIAN PELAJARAN

Menteri:

Datuk Hishammuddin Tun Hussein

Timbalan Menteri:

1. Datuk Hon Choon Kin

2. Datuk Mahadzir Mohd Khir

Setiausaha Parlimen:

P. Komala Devi

KEMENTERIAN PENGAJIAN TINGGI

Menteri

Datuk Dr Mohd Shafie Mohd Salleh

Timbalan Menteri:

Datuk Fu Ah Kiow

Setiausaha Parlimen

Datuk Dr Adham Baba