12/03/2004

Senarai penuh calon BN di Sabah

Senarai penuh calon BN di Sabah

KOTA KINABALU 11 Mac - Berikut ialah senarai calon Barisan Nasional (BN) yang akan bertanding untuk kerusi Parlimen dan Dewan Undangan Negeri di Sabah pada Pilihan Raya Umum ke-11:

KERUSI PARLIMEN:

P167 Kudat: Datuk Abdul Rahim Bakri

P168 Kota Marudu (sebelum ini Bandau): Datuk Dr Maximus Ongkili

P169 Kota Belud: Datuk Salleh Tun Said

P170 Tuaran: Wilfred Madius Tangau

P171 Sepanggar (sebelum ini Gaya): Eric Enchin Majimbun

P172 Kota Kinabalu (kawasan baru): Dr Yee Moh Chai

P173 Putatan (sebelum ini Tanjung Aru): Datuk Dr Makin Mojigoh

P174 Penampang: Donald Peter Mojuntin

P175 Papar: Rosnah Abdul Rashid Shirlin

P176 Kimanis (kawasan baru): Datuk Anifah Aman

P177 Beaufort: Datuk Azizah Mohd Dun

P178 Sipitang: Datuk Dr Yusof Yacob

P179 Ranau (sebelum ini Kinabalu): Tan Sri Bernard Dompok

P180 Keningau: Datuk Joseph Pairin Kitingan

P181 Tenom: Raimi Unggi

P182 Pensiangan (kawasan baru): Bernard Maraat

P183 Beluran: Ronald Kiandee

P184 Libaran: Juslie Ajirol

P185 Batu Sapi (kawasan baru): Edmund Chong Ket Wah

P186 Sandakan: Datuk Lau Ngan Siew

P187 Kinabatangan: Datuk Bung Mokhtar Radin

P188 Silam: Samsu Baharun Abdul Rahman

P189 Semporna: Datuk Shafie Apdal

P190 Tawau: Shim Paw Fatt

P191 Kalabakan (kawasan baru): Datuk Abdul Ghapur Salleh

KERUSI DEWAN UNDANGAN NEGERI

N1 Banggi: Datuk Amir Kahar Tun Mustapha

N2 Tanjong Kapor: (sebelum ini Kudat): Datuk Chong Kah Kiat

N3 Pitas (sebelum ini Bengkoka): Datuk Masrani Parman

N4 Matunggong: Jornah Mozihim

N5 Tandek: Datuk Dr Maximus Ongkili

N6 Tempasuk: Tan Sri Pandikar Amin Mulia

N7 Kadamaian: Herbert Timbon Lagadan

N8 Usukan: Japlin Akin

N9 Tamparuli: Datuk Jahid Jahim

N10 Sulaman: Datuk Hajiji Noor

N11 Kiulu: Datuk Louis Rampas

N12 Karambunai (kawasan baru): Jainab Datuk Ahmad

N13 Inanam: Johnny Gon

N14 Likas: Liew Teck Chan

N15 Api-Api: Dr Yee Moh Chai

N16 Luyang (kawasan baru): Chia Chui Ket

N17 Tanjong Aru (sebelum ini Sembulan): Edward Yong Oui Fah

N18 Petagas: Datuk Yahya Hussin

N19 Kapayan (kawasan baru): Datuk Edward Khoo

N20 Moyog: Philip Lasimbang

N21 Kawang: Ghulam Haidar Khan Bahadar

N22 Pantai Manis: Datuk Abdul Rahim Ismail

N23 Bongawan: Datuk Karim Bujang

N24 Membakut (kawasan baru): Mohd Arifin Mohd Arif

N25 Klias: Datuk Lajim Ukin

N26 Kuala Penyu: Datuk Wences Angang

N27 Lumadan: Datuk Sarinum Sadikun

N28 Sindumin: Datuk Sapawi Ahmad

N29 Kundasang: Dr Joachim Gunsalam

N30 Karanaan (sebelum ini Ranau): Datuk Masidi Manjun

N31 Paginatan (kawasan baru): Datuk Ewon Ebin

N32 Tambunan: Datuk Joseph Pairin Kitingan

N33 Bingkor: Justin Guka

N34 Liawan (kawasan baru): Datuk Sairin Karno

N35 Melalap: Datuk Radin Malleh

N36 Kemabong: Datuk Rubin Balang

N37 Sook (kawasan baru): Tan Sri Joseph Kurup

N38 Nabawan (sebelum ini Pensiangan): Bobbey Ahfang Suan

N39 Sugut: Datuk Surady Kayong

N40 Labuk: Datuk Michael Asang

N41 Gum-Gum (kawasan baru): Zakaria Edris

N42 Sungai Sibuga: Datuk Seri Musa Aman

N43 Sekong: Samsudin Yahya

N44 Karamunting: Datuk Wong Lien Tat

N45 Elopura: Au Kam Wah

N46 Tanjong Papat: Datuk Raymond Tan

N47 Kuamut: Johnny Intang

N48 Sukau: Datuk Aklee Abbas

N49 Tungku (kawasan baru): Suhaili Said

N50 Lahad Datu: Datu Nasrun Mansur

N51 Kunak: Datuk Jasa Rauddah

N52 Sulabayan: Datuk Mohd Lan Allani

N53 Senallang: Datuk Nasir Tun Sakaran

N54 Bugaya (kawasan baru): Basalie Abdul Hamid

N55 Balung: S. Abas S. Ali

N56 Apas (kawasan baru): Datuk Tawfiq Abu Bakar Titingan

N57 Sri Tanjong: Samson Chin Chee Tsu

N58 Merotai: Datuk Liew Yun Fah

N59 Tanjong Batu (kawasan baru): Mohd Kamil Kassim

N60 Sebatik (sebelum ini Kalabakan): Datuk Dr Patawari Patawe