11/03/2004

Senarai penuh calon BN di Pulau Pinang

Senarai penuh calon BN di Pulau Pinang

PULAU PINANG 11 Mac - Berikut ialah senarai calon Barisan Nasional (BN) Pulau Pinang yang akan bertanding di 13 kawasan Parlimen dan 40 kawasan Dewan Undangan Negeri pada Pilihan Raya Umum ke-11, 21 Mac ini.

Nama-nama ini dikeluarkan oleh BN Negeri di sini malam ini.

PARLIMEN

P41 Kepala Batas: Datuk Seri Abdullah Ahmad Badawi

P42 Tasek Gelugor: Datuk Seri Mohd Shariff Omar

P43 Bagan: Lim Chien Aun (sebelum ini ADUN Bayan Lepas)

P44 Permatang Pauh: Datuk Pirdaus Ismail (muka baru)

P45 Bukit Mertajam: Mak Kok Ben (muka baru)

P46 Batu Kawan: Huan Cheng Guan (muka baru dan Parlimen baru)

P47 Nibong Tebal: Datuk Zainol Abidin Osman (muka baru)

P48 Bukit Bendera: Chia Kwang Chye

P49 Tanjong: Ooi Swee Hing (muka baru)

P50 Jelutong: Lee Kah Choon

P51 Bukit Gelugor: Lim Boo Chang (sebelum ini ADUN Datuk Keramat dan Parlimen baru)

P52 Bayan Baru: Wong Kam Hoong

P53 Balik Pulau: Datuk Dr Hilmi Yahaya (sebelum ini ADUN Telok Bahang)

DEWAN UNDANGAN NEGERI

N01 Penaga: Datuk Azhar Ibrahim

N02 Bertam: Datuk Hilmi Abdul Rashid

N03 Pinang Tunggal: Datuk Roslan Saidin (muka baru)

N04 Permatang Berangan: Shahabudin Yahaya (muka baru)

N05 Sungai Dua: Jasmin Mohamad

N06 Telok Ayer Tawar: Datuk Jahara Hamid

N07 Sungai Puyu: Loo Ah Dee

N08 Bagan Jermal: Ooi Chuan Aik (muka baru)

N09 Bagan Dalam: Subbaiyah a/l Palaniappan (muka baru dan DUN baru)

N10 Seberang Jaya: Arif Shah Omar Shah (muka baru)

N11 Permatang Pasir: Datuk Md Isa @ Adnan Ramli (bekas ADUN kawasan itu pada 1990)

N12 Penanti: Datuk Abdul Jalil Abdul Majid (muka baru)

N13 Berapit: Lau Chiek Tuan

N14 Machang Bubuk: Datuk Dr Toh Kin Woon

N15 Padang Lalang: Tan Teik Cheng (muka baru dan DUN baru)

N16 Perai: Datuk Dr K. Rajapathy (Sebelum ini DUN ini di Parlimen Bagan)

N17 Bukit Tengah: Ng Siew Lai (sebelum ini di Parlimen Bukit Mertajam)

N18 Bukit Tambun: Lai Chew Hock (sebelum ini ADUN Sg Bakap dan DUN baru)

N19 Jawi: Tan Cheng Liang

N20 Sungai Bakap: Datuk Rashid Abdullah (sebelum ini ADUN Sungai Acheh)

N21 Sungai Acheh: Mohd Foad Mat Isa (muka baru)

N22 Tanjong Bunga: Tan Sri Dr Koh Tsu Koon

N23 Air Putih: Lye Siew Weng (sebelum ini ADUN Air Itam dan DUN baru)

N24 Kebun Bunga: Quah Kooi Heong (muka baru)

N25 Pulau Tikus: Datuk Dr Teng Hock Nan

N26 Padang Kota: Teng Chang Yeow

N27 Pengkalan Kota: Lee Hack Teik

N28 Komtar: Lim Gim Soon (tukar nama DUN dari Kampung Kolam)

N29 Datuk Keramat: Ong Thean Lye (muka baru)

N30 Sungai Pinang: Looi Swee Cheang

N31 Batu Lanchang: Ng Fook On (muka baru)

N32 Seri Delima: Datuk Koay Kar Huah (DUN tukar nama dari Bukit Gelugor)

N33 Air Itam: Cheang Chee Gooi (DUN ini bertukar kawasan dari Parlimen Bukit Bendera ke Parlimen Bukit Gelugor)

N34 Paya Terubong: Datuk Dr Loh Hock Hun (DUN ini bertukar kawasan dari Parlimen Bayan Baru ke Bukit Gelugor)

N35 Batu Uban: Goh Kheng Sneah (muka baru)

N36 Pantai Jerejak: Wong Mun Hoe (muka baru dan DUN baru)

N37 Batu Maung: Mansor Musa (muka baru)

N38 Bayan Lepas: Syed Amerruddin Syed Ahmad (sebelum ini ADUN Teluk Kumbar)

N39 Pulau Betong: Muhamad Farid Saad (muka baru dan kawasan ini bertukar nama dari Teluk Kumbar)

N40 Telok Bahang: Siti Faridah Arshad (muka baru)